Scroll Top
Bankacılar Sokak No 10 Yenimahalle Ankara, TR

Üniversite Tarım ve Çevre Eğitimi Yüksekokulu (HAUP)

Hakkında

Genel Bakış Çalışma Programları

Tarım ve Çevre Eğitimi Üniversite Koleji (HAUP), tarım, ormancılık, kırsal ev ekonomisi ve çevreci kariyer alanlarındaki öğretmenler ve danışmanlar için eğitim ve araştırma merkezidir. Ayrıca, hizmet içi öğretmenler ve danışmanlar için ileri eğitim ve Yüksek Lisans programları sunuyoruz.

University College derece programları sunmaktadır:

 • Tarımsal Eğitim ve Yayım
  Lisans Eğitimi:
    240 Kredi, 8 yarıyıl, özellikle Ziraat ve Orman Yüksekokulları mezunları için
 • Çevre Eğitimi ve Uzatma
  Lisans Eğitimi:
    240 Kredi, 8 yarıyıl, Yüksek Mesleki Eğitim Kolejlerinden mezun olanlar için
 • Tarım ve Çevre Eğitimi
  Lisans Eğitimi:
    60 Kredi, 4 yarıyıl, özellikle Doğal Kaynaklar ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi mezunları için
 • Tarım/Çevre Eğitimi
  Yüksek Lisans Eğitimi: 
   60 Kredi  Lisans programlarından mezun olanlar için 2 yarıyıl

Stajlar, birkaç hafta süren tüm farklı Lisans programlarının önemli bir parçasıdır. Eğitim kurumlarında ve tarım ve çevre eğitim sektörünün yayım hizmetlerinde takip edilirler. Bu, öğrencilerin pratik deneyim kazanmalarını sağlar ve öğrencileri gelecekteki meslek alanlarına daha yakın hale getirir.

Öğrenciler, yayım hizmetinde yetişkinlerin yanı sıra tarım meslek okullarına devam eden gençlere öğretmenlik yapmak için gerekli nitelikleri kazanırlar. Bu nedenle, öğrencilerin uzmanlıklarını başarılı bir şekilde aktarma becerilerini geliştirmek, öğretmen yetiştirme programımızın temel amacı haline geldi.

Tarımsal eğitim ve yayımda benzersiz bir çalışma programı sunuyoruz. Mezunlarımız tarım, gıda bilimleri, eğitim bilimleri, kişisel gelişim ve çevrimiçi öğrenme alanlarında derinlemesine bilgi sahibi olurlar. Uygulamalı eğitimimiz, öğrencilere bilgilerini diğer öğrencilere – gençlere ve yetişkinlere – aktarma yeteneği ile donatarak sürdürülebilir kalkınma için eğitime değerli bir katkı sağlar.

Program, öğrencileri tarımla ilgili okullarda, tarımsal yayımda ve ilgili kamu kurumlarında kariyer yapmaya hazırlar. Kampüsümüzde çevrimiçi öğrenme olanakları gibi kişisel destek ve modern olanaklar sunuyoruz.

Kalifikasyon ve Yetkilendirme

Bu çalışma programı, öğrencileri

 • Tarım meslek okullarında çalışmak (öğrenim ve yatılı okul)
 • Teori ve pratiği bütünleştirerek tarımla ilgili konuları öğretmek

tarım ve ormancılık yayım hizmetinde danışman olarak çalışmak

Çevre Eğitimi ve Yayımında Lisans ve Yüksek Lisans Çalışmaları

Bu çalışma programında, öğrencilerin sürdürülebilir kalkınma ve çevre eğitiminin profesyonel alanlarında niteliklerine büyük önem verilmektedir. Program, yerel ve bölgesel alanlarda sürdürülebilir kalkınma, iklim koruma, enerji verimliliği, eğitim bilimleri, kişisel gelişim ve proje yönetimi gibi konuları içermektedir.

Öğrencilerimiz çevre bilimleri, eğitim bilimleri, kişisel gelişim ve çevrimiçi öğrenme konularında derinlemesine bilgi sahibi olurlar. Uygulamalı eğitime büyük önem veriyoruz, böylece mezunlarımız bilgilerini öğrencilere – gençlere ve yetişkinlere – aktararak çevre eğitimi ve sürdürülebilirliğe değerli bir katkı sağlayabilirler.

Program, öğrencileri çevre bilimleri profesyonel alanında çevre danışma hizmetleri, eğitim ve araştırma kurumları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve kamu kurumlarında kariyer için hazırlar. Kampüsümüzde çevrimiçi öğrenme olanakları gibi kişisel destek ve modern olanaklar sunuyoruz.

Tarım ve Çevre Eğitimi Üniversite Koleji’nde sürekli ve ileri eğitim

Tarım ve Çevre Eğitimi Üniversite Koleji, tarım ve çevre öğretimi ve danışmanlık mesleklerinde ileri ve sürekli eğitim için önemli bir oyuncudur. İleri eğitim kursu programı, daha kısa eğitim kurslarının yanı sıra üniversite ve yüksek lisans kurslarından büyük çeşitlilik gösteren çok çeşitli kişilik geliştirme, pedagojik ve içerikle ilgili konuları kapsar. Eğitimler, ilgili profesyonel çalışma alanında son derece ilgili ve uygulanabilirdir. Kurs içeriği, tarım okullarında yayım, eğitim yönetimi ve liderlik ve doğa eğitimi, bahçe terapisi ve yeşil bakım alanlarından danışmanlık konularını içerir.

Videoyu oynat
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ( www.fastoolproject.org ) ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgiler depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı tanımlama bilgisi türlerinin engellenmesinin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.