Scroll Top
Bankacılar Sokak No 10 Yenimahalle Ankara, TR

FASTool PROJE EKİBİ TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ.

AB Çiftlik Danışma Sistemindeki Uzman Tarım Danışmanları İçin Karma Eğitim Programının Geliştirilmesi Projesi kapanış töreni için Ankara’da bir araya gelen proje ekibi, Türkiye Ziraat Odaları Birliğini ziyaret etti.

25 Ocak 2024 günü gerçekleşen ziyaret ve çalışma toplantısına; Tarım ve Orman Bakanlığı (TOB) Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı (EYDB), Environmental Pedagogy, Madrid Teknik Üniversitesi (UPM), Slovakya Tarımsal Bilgi ve İnovasyon Merkezi (IZPI), , Uluslararası Eğitim Merkezi Müdürlüğü (UTEM), Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMU), UCAEP Universtity College for Agrarian öğretim üyeleri, proje uzman ekipler ile Türkiye Ziraat Odaları Merkez Birliği yöneticileri ve teknik uzmanları katılmıştır.

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı Proje Koordinatörü tarafından FASTOOL Projesi hakkından genel bilgi verilmiştir.

Türkiye Ziraat Odaları Merkez Birliğin Genel Sekreteri tarafından katılımcılara merkez birliğinin kuruluş yapısı, çalışma konuları hakkında bilgi verilmiştir.

Türkiye Ziraat Odaları Merkez Birliğinden Teknik Müşavir Neşe Gündoğdu tarafından Merkez birliğinin yapmış olduğu teknik çalışmalar ile yine bu kapsamda tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri ile ilgili faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirilmiş katılımcılar tarafından yöneltilen sorular cevaplandırılmıştır.

Toplantının son bölümünde Avusturya, Slovakya ve İspanya’daki tarımsal danışmanlık uygulamaları hakkında, ilgililer tarafından yapılan bilgilendirmeler ve devamında soruların cevaplandırılması sayesinde yararlı paylaşımlar gerçekleşmiştir.

Haber Yazarı
Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Haberler

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ( www.fastoolproject.org ) ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgiler depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı tanımlama bilgisi türlerinin engellenmesinin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.